gesellschaftliche Verantwortung

gesellschaftliche Verantwortung

Diş Hekimim Aynı Ben Projesi

Türkiye Genelinde Uygulanan “Diş Hekimim Aynı Ben” Projesi Direktörlüğünü DENTOPOL Hekimlerimizden Dt.Furkan Cantürk Yapmaktadır.

 

Sosyal Sorumluluk

 

‘Diş Hekimim Aynı Ben’ adlı proje, Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencileri tarafından, Prof. Dr. İnci Oktay danışmanlığında, 2012 yılında başlatıldı.

Projenin amacı, meslek hayatımız boyunca çocuk hastalarımızda sık sık görülen diş hekimi / beyaz önlük korkusunu azaltmak ve onlarla olan paylaşımımızı arttırmaktır.

 

Sosyal Sorumluluk

 

Bu hedefle proje üç aşamada planlandı. İlk aşamada aynı hobileri yapan çocuklarla hekimler klinik ortamı dışında bir araya getirilerek fotoğraflandı. 18 ay – 14 yaş arasındaki 51 çocukla, diş hekimliği birinci sınıf öğrencilerinden, öğretim üyelerine kadar 50 hekim, 37 fotoğraf karesinde bir araya geldi.

Proje kapsamında çekilen tüm fotoğrafların çekimi, konsept oluşturulması, kostüm seçimi, dekor düzenlenmesi, mekan belirlenmesi ve ışık düzenlemesi diş hekimliği fakültesi öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirildi.

 

Sosyal Sorumluluk

 

İkinci aşamada, projenin daha fazla çocuğa ulaşmasının yolunun daha fazla hekime ulaşmaktan geçtiği düşünülerek, projenin hekimlere tanıtılması hedeflendi. Bu kapsamda, ulusal ve uluslararası platformlarda kongre ve sergilere katılarak proje hekimlere tanıtılmakta ve çekilen fotoğraflardan oluşan kataloglar dağıtılmaktadır.

 

https://dentopol.com/storage/kurumsal/January2021/sosyal sorumluluk q2.jpg

 

Üçüncü aşamada ise çocuklara direkt ulaşabilmek için okullara giderek ‘Diş Hekimim Aynı Ben’ etkinlikleri düzenlenmektedir. Okullardaki etkinlikler, çocuklarla birlikte serginin gezilmesi, interaktif drama oyunu ve ağız-hijyen eğitimi verilmesini kapsamaktadır.

Yıllar içinde büyüyen ve genişleyen kadrosuyla yola devam eden bu proje, yurtiçi ve yurtdışında mümkün olduğunca çok çocuğa ulaşarak, onların da diş hekimlerine bakış açışını değiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Sosyal Sorumluluk

 

Enerjileri, doğallığı ve sevecenliğiyle bize güç veren çocuklar ve içindeki çocuğu; yoğun, stresli iş yaşantılarına rağmen yaşatan hekimlerimizle yaptığımız bu keyifli fotoğraf çekimlerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Saygılarımızla…

Proje Organizasyon Komitesi

Dentopol İletişim